Leczenie w Europejskim Centrum Flebologii rozpoczynamy od gruntownej diagnostyki. Podczas pierwszej wizyty badamy Pacjenta oraz wykonujemy ultrasonograficzne badanie dopplerowskie układu żylnego. Diagnostykę, w razie potrzeby, uzupełniamy o specjalistyczną ocenę ogólnego stanu zdrowia. Na podstawie przeprowadzonych badań planujemy i proponujemy określony sposób leczenia.

Zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym

Na podstawie najnowszych osiągnięć flebologii oferujemy zastosowanie małoinwazyjnych metod leczenia. Wszystkie zabiegi wykonujemy w trybie ambulatoryjnym. Nie wymagają one znieczulenia ogólnego lub przewodowego oraz nie wyłączają Pacjenta z normalnej aktywności i dają bardzo dobre wyniki kosmetyczne.

Czym zajmuje się lekarz flebolog – angiolog?

Angiolog jest lekarzem specjalistą w dziedzinie diagnozowania oraz leczenia chorób naczyń, Flebolog zajmuje się chorobami żył. Jego zadaniem jest leczenie zarówno pajączków żylnych, niewydolności żylnej, żylaków, jak i trudno gojących się owrzodzeń pochodzenia żylnego.

Angiologia jest dziedziną zajmującą się układem naczyniowym oraz limfatycznym (chłonnym), dlatego specjalista angiolog diagnozuje i leczy choroby wszystkich naczyń krwionośnych (czyli oprócz żył także tętnic) oraz limfatycznych.

Lekarze Europejskiego Centrum Flebologii posiadają Certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Certyfikat jest świadectwem należytego poziomu wiedzy i umiejętności lekarza w zakresie praktyki flebologicznej. Ponadto przeszkolili się na organizowanych przez European Venous Forum szkoleniach Hands-on Workshop on Venous Disease.

Przewiń do góry